Akrylové nehty

Akrylové nehty, často označované také jako porcelánové, jsou starší než druhý typ, nehty gelové. Jejich éra začala již v 60. letech minulého století v prostředí Hollywoodu. V USA jsou akrylové nehty populární dodnes a až 80% provedených modeláží je právě z akrylu. Je však nutno podotknout že technologie výroby akrylových nehtů urazila od svého vzniku dlouhou cestu a udělala nemalý pokrok.

Klíčovou ingrediencí, jak již název napovídá, je u této metody akryl (také někdy nazývaný porcelán nebo pryskyřice). Samotných postupů nehtové modeláže je více. Můžou se používat tipy (nalepují se na nehty), nebo jen šablony. Většinu druhů nanášeného akrylu není nutné zapékat v UV lampě a na trhu jsou již i akryly, které nemají nepříjemný zápach. Modeláž akrylových nehtů svépomocí se doporučuje zkušenějším uživatelkám. Vyškoleným profesionálkám v salónech pak dá akrylová modeláž méně práce a je o něco rychlejší, než u gelových nehtů. Základní procedura tak většinou trvá kolem jedné hodiny.

Jednoznačně nelze doporučit akrylové nebo gelové nehty. Jednak každé ženě vyhovuje něco jiného, a také velmi záleží na kvalitě zpracování. Jisté je jen jedno. Mnoho žen po celém světě nosí akrylové nehty a jsou s nimi velmi spokojené. Ve výběru té pravé metody modeláže nehtů vám může pomoci následující přehled výhod a nevýhod.

Výhody akrylových nehtů

Nevýhody akrylových nehtů

Shrnutí

Akrylové nehty bývají mírně dražší, než nehty gelové. Za nasazení nových akrylových nehtů zaplatíme okolo 600 – 700 Kč. Za jednotlivá doplnění pak dáme zhruba 300 – 400 Kč. Doplnění je nutné dělat jednou za 3 – 4 měsíce, dle individuální rychlosti růstu vlastních nehtů.

Akrylgelové nehty

Novinkou v oblasti nehtové modeláže jsou nehty akrylgelové. Akrylgel, jak se novému materiálu říká, by měl spojovat hlavní výhody gelových a akrylových nehtů. To znamená, že by měl disponovat pružností, přilnavostí, tvrdostí i pevností. Navíc by měl vypadat velmi přirozeně. Pokud toužíte po nejdokonalejších nehtech současnosti, tak by mohla být volba akrylgelových nehtů tou pravou.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!