Gelové nehty

Gelové nehty jsou na kosmetickém trhu poměrně krátkou dobu. Tedy alespoň v porovnání s nehty akrylovými. Gelové nehty si začaly hledat své místo na trhu až od 90. let, kdy se hledala alternativa pro akryl. Vzhledem k tomu, že vznikly v Německu, tak se rozšířily především po Evropě. Stačily už si však najít spoustu žen, které na ně nedají dopustit. Gelové nehty totiž vypadají velmi přirozeně, téměř jako naše vlastní. Přesto si jich většinou každý všimne. Málokdo by přehlédnul tak krásně upravené nehty. Často na nich můžeme vidět také nejrůznější zdobení. Od takzvané „francie“ (francouzská manikúra) až po nejrůznější nálepky a razítka. Na nehty vytvořené gelovou modeláží se zdobení snadno aplikuje.

Postup při výrobě gelových nehtů není složitý a je vhodný i pro domácí modeláž. Především tedy postup, při kterém se užívá nalepovacích tipů. Složitější je pak metoda bez jejích použití, která nehty méně zatěžuje. V tomto případě je lepší navštívit salón. Základním principem gelových nehtů je nanášení speciálního UV gelu, který se zapéká v UV lampě. Gelových vrstev se aplikuje vždy více. Na naše přání se můžou do gelu zapéct již zmiňovaná nejrůznější zdobítka. Nehet se dá zkrášlit také klasickou francouzskou manikúrou.

Gelové nehty jsou často doporučovanější, avšak přesto se nedá říct, že tato metoda je tou nejlepší. Otázka volby mezi akrylovými a gelovými nehty je hodně individuální. Každé ženě totiž vyhovuje něco jiného. S výhodami a nevýhodami gelových nehtů se můžete seznámit v následujícím přehledu.

Výhody gelových nehtů

Nevýhody gelových nehtů

Shrnutí

Gelové nehty jsou naprosto ideální, neboť nevypadají uměle, a přesto nevyžadují ani zdaleka tolik péče jako naše vlastní nehty. Po provedení základní modeláže stačí jednou za tři až čtyři týdny nechat gel doplnit. Za udělání nových gelových nehtů si manikérka účtuje zhruba 500 – 600 Kč. Procedura trvá asi 60 – 90 minut. Jednotlivá doplnění se pak pohybují mezi 300 – 400 Kč. Také zde zaplatíme za každý nový nehet, pokud se nám například utrhne či odlepí. Za ten pak dáme asi 60 Kč. Celkově jsou ceny za gelovou modeláž nehtů poměrně příznivé.

Modeláž gelových nehtů na nohách

Metoda gelové modeláže se hodí i pro nehty na nohou. Ženy si většinou nechávají dělat gelové nehty na nohou v letních měsících, tedy v době, kdy své nohy vystavují. Ideální je provést modeláž po manikúře. Jedna aplikace by nám měla vydržet skoro na celé léto, neboť nehty na nohách rostou významně pomaleji. Gelové nehty na nohy jsou také mírně levnější než na ruce. Za základní proceduru zaplatíme běžně kolem 500 Kč.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!