Návod na výrobu umělých nehtů

Umělé nehty lze snadno vyrobit i doma. Jsou k tomu potřeba pouze základní potřeby, prodávané v sadách na modeláž nehtů. Pokud vybavení máme, můžeme začít. I doma si můžeme vybrat mezi nehty akrylovými a gelovými. Dělat umělé nehty doma má několik výhod. Tou hlavní je samozřejmě cena. Doma zaplatíme pouze příslušenství a přípravky nutné k modeláži. Další výhodou je možnost rychlých oprav. Nehty si můžeme opravit kdykoliv a nemusíme se předem objednávat do nehtového studia.

Domácí modeláž umělých nehtů má však i nevýhodu. Alespoň ze začátku rozhodně nemůžeme očekávat, že budou nehty vypadat stejně jako ze studia. Ledaže máme za sebou nějaký kurz tvorby umělých nehtů. Manikérky, které se nehtům věnují profesionálně a každodenně, jsou přecejen určitou zárukou zdařilých nehtů. Po určité době se jim však můžeme velmi přiblížit. Stačí si osvojit základní techniky a trošku potrénovat. Pak mohou být výsledky také perfektní.

V našich návodech na výrobu umělých nehtů popisujeme postup za užití tipů, jelikož je nejjednodušší. Podrobný postup vytvoření umělých nehtů také bývá přiložen u sad, které máme možnost zakoupit.

Návod na akrylové nehty

Začínáme přípravou nehtu a kůžičky. Tu očistíme a vytvarujeme podél nehtu. Poté očistíme nehet. Nehty jsou často mastné, proto je vhodné je ošetřit přípravkem na lihové bázi, který zbaví nehet mastnoty. Pak nehet zbrousíme po celém jeho povrchu. Tímto broušením musíme nehet úplně zbavit lesku. Pak znovu použijeme lihový čistič a zkontrolujeme, zda na nehtu nezůstalo žádné lesklé místo.

Poté nanášíme na nehty jednotlivé tipy. Vybereme tip odpovídající velikosti a nalepíme na náš nehet. Důležité je použít přiměřené množství lepidla. Pokud ho naneseme málo, nehty se mohou začít odchlipovat. Lepidlo následně musíme dát pouze na plochu, kde se nehet umělý překrývá s nehtem vlastním. Když dáme lepidlo i jinam, nebude výsledný nehet dokonale hladký.

V dalším kroku tip zkrátíme podle toho, jak dlouhý nehet chceme mít. Nakonec celý nehet zbrousíme tak,aby nám vlastní nehet volně přecházel v nehet umělý a nikde nebylo vyvýšené místo.

Poté již příchází chvíle pro nanešení akrylu. Aplikujeme ho štětcem. Nejprve štěteček namočíme do akrylu, pak do pudru a následně naneseme na nehet. Zde je nutné si časem vypěstovat zručnost. Jedině tak bude nehet vypadat stejně jako od manikérky. Akryl tvrdne téměř okamžitě, proto je nutné ho na nehtu modelovat rychle.

Na závěr už je třeba nehet jen opilovat do finální podoby.

Návod na gelové nehty

Začínáme stejně jako při předchozím postupu. Připravíme si plochu nehtu i kůžičku. Pak nalepíme jednotlivé tipy a zbrousíme je. Dále již se postupy liší.

Na nehty naneseme první vrstvu gelu. Gel nanášíme od středu směrem ke kraji. Je důležité štětcem pohybovat rovnoměrně. Nesmíme štětcem na nehet poklepávat, aby se v gelu nevytvořily bublinky. Také na nehet netlačíme a štětcem nepohybujeme nahoru a dolů. Má se s ním pohybovat pouze v jednom směru.

Nehet dáme zapéct do UV lampy. Doba závisí na výkonnosti UV lampy a druhu UV gelu. Poté nehet zbrousíme do požadovaného tvaru.

Další vrstva gelu může být nahrazena bílým gelem, kterým se dělá francouzská manikúra. Po aplikaci opět vložíme nehet do UV lampy.Pak ještě bílý gel přetřeme opět normálním a dáme zapéct. Nakonec ještě jednou přetřeme, dáme zapéct a tento gel již nebrousíme.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!