Sady na umělé nehty

Pokud si chceme gelové nebo akrylové nehty dělat doma, je nutné mít alespoň základní vybavení. Zde je přehled toho nejdůležitějšího, co se nachází v sadách na vytvoření umělých nehtů.

Sada na gelové nehty

sadě na gelové nehty najdeme všechno potřebné k výrobě umělých nehtů za celkem přijatelné ceny. Jedna kompletní sada stojí zhruba 1500 – 2000 Kč. Sady na gelové nehty mohou obsahovat i jednoduchou UV lampu a UV gely, které se však často prodávají zvlášť. Dále zde najdeme vše od tipů, lepidla až po štětečky a pilníky. Většinou je obsažen i návod, jak gelové nehty vytvořit.

UV lampy na gelové nehty patří k tomu vůbec nejzákladnějšímu, neboť UV gel je nutné zapékat. Také je poměrně důležité dobře zvolit. Běžně si lze vybrat mezi třemi typy UV lamp:

S rostoucí cenou samozřejmě roste i počet vychytávek, které je UV lampa na gelové nehty schopna nabídnout. Dražší typy dokáží například i vysušit lak nebo je lze použít na ruce i nohy. Průměrná cena UV lamp se pohybuje okolo 1000 Kč.

Pro zapékání nehtů v UV lampě je nutné použít takzvaný UV gel. Pomocí UV gelu lze dosáhnout krásných nehtů, které působí zároveň velice přirozeně. Gely rozlišujeme na jednofázové a vícefázové. Když používáme jednofázový gel, všechny vrstvy vytváříme pouze tímto gelem. Při použití vícefázového gelu máme k dispozici zvlášť gel pro první, druhou a třetí fázi. UV gely existují i v různých barvách. Pro francouzskou manikúru použijeme gel bílý. Dále jsou k dispozici gely růžové nebo jiných pastelových barev.

Sada na akrylové nehty

Sady na akrylové nehty jsou obyčejně levnější, a to především z důvodu, že nemusíme pořizovat UV lampu. Obsahují opět tipy, dále pak ještě různé pudry, odmašťovače, pilníky štětce a také samotný akryl. Je jasné, že ten je v sadě na akrylové nehty to nejdůležitější. Kvalita se může různě lišit. Lze například pořídit akryl bez zápachu. Z tohoto důvodu je dobré nákup sady na akrylové nehty dobře rozmyslet a případně prokonzultovat s odborníkem.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!