Zdobení nehtů – Nail art

Klasické zdobení nehtů je stálicí. Nyní se k němu přidává moderní nail art, který se stává velkým hitem. Velmi žádaná jsou tak zdobení nehtů od klasické francouzské manikúry, až po nejrůznější razítka či obrázky. Každá moderní žena má také moderně zdobené nehty. Nehtová studia se snaží nabízet co nejvíce možností, jak nehty nail artem vylepšit. Vybírat můžeme většinou z obrovských katalogů nail artu. Proto, když si vybíráme nehtový salon, měli bychom se také informovat o službách, které nabízí a o absolvovaných nail artových kurzech manikérek.

Francouzská manikúra

Francouzská manikúra je již starším zdobením nehtů, avšak neztrácí nic na své popularitě. Dnes je to nejpoužívanější zdobení všech typů umělých nehtů. Důvodem je elegance a konzervativnost. Je velmi žádaná jako svatební úprava nehtů.

Téměř každá žena, která si nechá umělé nehty vytvořit, začíná s „francií“. Pokud totiž manikérka nechá umělé nehty bez laku, nevypadají tak přirozeně, jako nehty takto zdobené. Postup při použití této techniky je poměrně jednoduchý. Po první aplikaci gelu necháme nehty zapéct v UV lampě. Poté aplikujeme na konečky nehtů bílý gel, čímž vytvoříme francouzskou manikúru. Pak už pokračujeme nanesením dalších vrstev gelu. Výsledek tohoto postupu se označuje jako permanentní francouzská manikúra. Celkovou cenu modeláže nehtů aplikace francouzské manikúry příliš nezvedne.

Nail art

Pokud chceme své nehtíky zpestřit nail artem, můžeme použít různé obrázky, třpytky, glitry a kamínky. Mezi nejoblíbenější patří kytičky a srdíčka, které se dávají pod poslední vrstvu gelu a nechávají zapéct. Nail artem zdobené nehty jsou pak na první pohled zvláštní a nepřehlédnutelné.

Můžeme použít také různě barevné gely, které naše nehty ozvláštní. Poměrně nově se pak na trhu objevují tiskátka. Ty otiskneme pod poslední vrstvu gelu. Tato metoda zdobení nehtů se nazývá stamping.

Oblíbenou formou nail artu je tzv. 3D nail art. Jedná se buď o ozdoby, které jen vytváří 3D efekt nebo jde o skutečně prostorové nehtové ozdůbky. Móda 3D nail artu nás teprve čeká. Zatím se jedná spíše o novinku.

Nejsložitější metodou nail artu je ruční malování na nehty. To už bychom měli rozhodně přenechat zkušené manikérce. Malování nenabízí všechna studia, proto je nutno se předem informovat. Ručně malované nehty jsou na první pohled velmi krásné a honosné. Taková úprava však může trvat i několik hodin. Tomu samozřejmě odpovídá i poměrně vysoká cena. Pokud však jde o důležitou událost, na které chceme zazářit, malované nehty jsou namístě. Jistě splní svůj účel a my určitě nebudeme litovat investovaných pe­něz.

Všechny zmíněné metody nail artu jsou vhodné především na různé slavnostní události – plesy, svatby apod. Cena běžného zdobení nehtů (kromě ručního malování) není příliš vysoká. Například jedna kytička vyjde na zhruba 10 Kč.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!